DEZENFEKSİYON HİZMETLERİ

            Gündemde olan Covid-19 ( Corona virüs) de olmak üzere, belirli mikroorganizmalar insanlar için patojen olup, ölümcül olabiliyor. Ya da bir hastalık etmeni olup, kalıcı tahribatlara sebep oluyor. Patojen mikroorganizmadan korunmak için belli başlı tedbirler almanın yanında kişisel bakımımıza ve ortam dezenfeksiyonuna dikkat etmeliyiz.

            Ortam dezenfeksiyonu, bilimsel açıdan patojen mikroorganizmalar üzerinde test edilmiş ve etkinliği raporlanmış dezenfektanlar ile yapılmalıdır. Aksi taktirde insan sağlığı açısından en az patojenler kadar risk teşkil edebilir. Malesef, içinde bulunduğumuz durumu fırsata çevirmeye çalışan ruhsatsız firmalar, şahıslar yaşadığımız ortama ne uyguladığını bilmeden sadece maddi kazanç elde edebilmek için insan sağlığını hiçe sayarak uygulama yapıyor.  

            Dezenfeksiyon Hizmeti alırken şunlara dikkat etmeliyiz;

*Uygulama yapan firma T.C. Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı mı?

*Kullanılan Ürün T.C Sağlık bakanlığı'ndan Ruhsatlı mı?

*Kullanılan dezenfektanın etkinliğini gösteren laboratuvar analiz sonucu var mı?

*Uygulayıcı personelin dezenfeksiyon alanında tecrubesi var mı?

*Gelen ekip, koruyucu kıyafet,maske,gözlük, eldiven v.s. kullanıyor mu?

 

DEZENFEKSİYONU YAPILAN ALANLAR

     *Daireler, Apartman ortak kullanım alanları,

     *Toplu Taşıma Araçları,

     *Hastaneler,

     *AVM'ler,

           

            Kapalı alanlarda, araçlarda, ekipmanlarda  uygulama yapılacaksa kesinlikle ULV yöntemiyle uygulama yapılmalıdır. Uçuşan mikroorganizmaları da düşündüğümüzde en sağlıklı uygulama budur. ULV cihazıyla yapılan uygulama neticesinde hava dezenfeksiyonun yanı sıra eşya ve ekipman dezenfeksiyonu da rahatlıkla yapılır. ULV ile yapılan uygulamalar da eşya/ekipman dezenfeksiyonu yapıldıktan sonra havaya püskürtülecek ürünün her yere nufus etmesi sağlanarak daha etkili bir uygulama yapılmış olur. Kapalı ortamlarda bu yöntemle daha hızlı, daha etkili ve daha sağlıklı bir uygulama yapmış olursunuz.

            200 metrekareye kadar alanı olan bir konutun dezenfeksiyon süresi yaklaşık bu uygulama ile 15 dk. sürer. Uygulama eğer evlerde yapılıyorsa içinde bulunduğumuz durumdan dolayı evlerden çıkamayacağımız düşünülürse, ev sakinleri balkon gibi açık alanlarda 15 dk. beklemelidir.

         

                           ADALİN GROUP İLAÇLAMA OLARAK PROFESYONEL ÇÖZÜMLER SUNMAYI TAAHHÜT EDERİZ.

             Firmamız Biyosidal ürün uygulama alanında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlıdır. Kullanılan dezenfektanlar Profesyonel Grup Dezenfektan olup, gerekli bütün belgeleri vardır. Ayrıca teknik özellik olarak rakipleriyle kıyaslanamayacak özelliklere sahip olup, kolloid gümüş teknolojisi, etki süresi, etkisi, dehidrasyonu bakımından rakipsizdir.  

Sosyal Medyada Paylaş: